fbpx
O EWPA

O FIRMIE EWPA

topowe marki maszyn budowalnych i specjalistycznych

Firma powstała w 1989 r. w Poznaniu

To już ponad 30 lat. Firma powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenia założyciela z zakresu branży maszyn i urządzeń budowlanych.

Specjalizujemy się w sprzedaży i wynajmie. Posiadamy rozbudowany, specjalistyczny serwis oraz dział części zamiennych obsługujących klientów w kraju i zagranicą. Posiadamy liczne autoryzacje, wyszkolony personel oraz nowoczesne wyposażenie.

W ofercie posiadamy znane marki

Na początku działalności związani byliśmy z marką Honda Power oraz ze światowym liderem w produkcji maszyn do zagęszczania gruntu - firmą BOMAG. Z czasem profil firmy uległ zmianie i skupiliśmy się na sprzedaży maszyn do prac ziemnych oraz recyklingu. Obecnie jesteśmy autoryzowanym dealerem marki CASE Construction, MERLO,  oraz TEREX; ECOTEC i EVOQUIP.

Produkty marki Case oferujemy na terenie zachodniej Polski jako autoryzowany dealer od 2017. Linia sprzedaży obejmuje pełen zakres produktowy z zakresu maszyn kompaktowych; mini i midi koparki, ładowarki kompaktowe i sterowane burtowo, koparko-ładowarki oraz linia maszyn ciężkich; koparki kołowe i gąsienicowe, ładowarki kołowe, równiarki, spycharki. .

Na przestrzeni lat bardzo dynamicznie rozwinął się dział dźwigów i żurawi. Obecnie jako wyłączny dystrybutor w Polsce reprezentujemy koncern Tadano z zakresu żurawi szosowych i gąsienicowych oraz TEREX – z zakresu żurawi terenowych.

Ze względu na szeroką ofertę, duże doświadczenie oraz duży magazyn maszyn pod względem sprzedaży obsługujemy rynek polski oraz eksportujemy do krajów UE, a także: Iraku, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Turcji, Nigerii, USA, a nawet na Biegun południowy.

Nasza siedziba ulokowana jest w najbliższym sąsiedztwie autostrady A2 i trasy nr 5. i zajmuje powierzchnie ponad 10 000 m². Dodatkowo posiadamy oddziały we Wrocławiu, Gdańsku i Szczecinie.