Jaka koparko-ładowarka na budowę domu?

Bez użycia koparko-ładowarek budowa domu będzie trwała dłużej, a konstrukcja będzie gorzej osadzona i mniej trwała. Odpowiednia maszyna jest w stanie znacznie skrócić czas pracy i pomóc przy wielu różnych pracach. Przede wszystkim chodzi o kopanie pod fundamenty czy pozyskiwanie piasku i kruszywa do prac, ale nie tylko.
Często zdarza się, że teren pod budowę trzeba oczyścić. Tu przydają się ładowarki i przesiewacze, które pozwalają pozbyć się z terenu drewna czy kamieni. W przypadku przenoszenia domu czy budowy z dużych elementów jak bale i płyty betonowe, nie do zastąpienia są żurawie. Ich praca pozwala postawić konstrukcję bez wysiłku. W przypadku jednorazowych budów warto wynająć którąś z tych maszyn. Przy dłuższej pracy mniejszej ekipy budowlanej, można zdecydować się na zakup maszyny z drugiej ręki. Największe zakłady decydują się zwykle na nowe koparko-ładowarki do budowy domów i większych obiektów.

Jak dobrać koparko-ładowarkę pod budowę?

W przypadku wątpliwości odnośnie najlepszej koparko-ładowarki na budowę, warto skontaktować się bezpośrednio z naszym sprzedawcą. Ogólny podział wygląda następująco:

- Sprzęt Merlo – Traktory z możliwością załadunku, które przydadzą się podczas przenoszenia materiałów budowlanych i kopania.
- Gehl – miniładowarki przydatne przy mniejszych pracach budowlanych – kopanie stawu czy fundmentów
- Case – Sprzęt do prac budowlanych i kopania pod fundamenty czy rowy, a także wydobywania kruszywa

Dodatkowo w ofercie mamy też sprzęty Terex Ecotec czy Evoquip, które mogą przydać się podczas konkretnych prac wokół budowy jak wycinka lasu czy kruszenie kamieni.

Mamy też inny sprzęt budowlany

W sieci trudno trafić na sprawdzonego sprzedawcę i sklep ze sprzętem budowlanym. W EWPA sprzedajemy koparko-ładowarki najlepszych producentów, za każdym razem oferując wyjątkowo niskie ceny. Do tego dochodzą usługi dodatkowe, jak serwis i możliwość zakupu części zamiennych. Posiadamy też inny sprzęt budowlany przeznaczony do rąbania drewna czy przesiewania kompostu. Sprawdza się szczególnie w dużych gospodarstwach przy budowach, które wymagają gruntownej przebudowy terenu.