Części do minikoparek

Wiele małych i średnich robót ziemnych, szczególnie tych wykonywanych na małych powierzchniach, wymaga zastosowania precyzyjnych maszyn budowlanych. W wielu wypadkach, na przykład przy pracy na podmokłych terenach, zastosowanie pełnowymiarowego sprzętu jest po prostu niemożliwe. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą właśnie małe maszyny, na przykład minikoparki. Ich funkcje są takie same, natomiast liczyć trzeba się z tym, że nie nadają się do wykonywania dużych prac, choćby przy konieczności pracy z dużą ilością urobku. Kolejną zaletą są względy ekonomiczne, gdyż na przykład części do minikoparek, jak i same maszyny, są znacznie tańsze. Minikoparki cechują się ponadto stosunkowo dużą wydajnością, mocą i szybkością, tak więc swoje zastosowanie znajdują nie tylko w firmach, ale również u osób prywatnych. Należy również wspomnieć, że stosowanie minikoparek zmniejsza ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń, gdyż dzięki swoim małym gabarytom nawet niedoświadczeni operatorzy nie będą mieli problemów z ich obsługą.

Na placach budowy maszyna okazuje się bardzo pomocna do tworzenia wąskich, głębokich rowów, niezbędnych do montażu ziemnych instalacji. Dzięki minikoparkom znacznie łatwiejsze i szybsze staje się również rozładowywanie materiałów sypkich, które często są wykorzystywane w różnego rodzaju projektach inwestycyjnych. Moc możliwości gwarantują także części zamienne – widły, świdry lub młoty pneumatyczne. Dzięki tym elementom minikoparka staje się urządzeniem wielofunkcyjnym, którego osprzęt można dopasować do rodzaju wykonywanej pracy.

Wiele firm budowlanych decyduje się na zakup minikoparki głównie ze względu na szeroki zakres możliwości – jednak nie jest to jedyna zaleta tego typu maszyny. Wielu fachowców ceni sobie stosunkowo niewielkie urządzenia również ze względu na niską awaryjność. Nawet, jeśli maszyna ulegnie awarii lub poszczególne jej części zużyją się w wyniku intensywnej eksploatacji, wystarczy zamienić podzespoły na nowe i znów cieszyć się pełną mocą możliwości.

Jakie części do minikoparek mogą ulec uszkodzeniom?

Części do minikoparek, tak jak i innych maszyn budowlanych, ze względu na ich eksploatację, często ulegają usterkom czy też większym uszkodzeniom. Z tego względu firma EWPA oferuje szereg części zamiennych, które można zastosować przy dokonywanych naprawach. W przypadku minikoparek części, które najczęściej należy wymieniać to napęd gąsienicowy, ale przede wszystkim łyżka (występuje ona w trzech rodzajach: zabierakowa, wygarniająca i chwytakowa).

Od lat współpracujemy z firmami budowlanymi, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest szybki dostęp do niezbędnych części zamiennych. Każdy dzień zwłoki może przełożyć się na niedotrzymanie terminu realizacji, na co wykonawcy często nie mogą sobie pozwolić. W odpowiedzi na oczekiwania odbiorców dokładamy wszelkich starań, aby w najkrótszym możliwym czasie realizować zlecenia i dostarczać niezbędne podzespoły.

Dokładamy wszelkich starań, aby proponowane przez nas zamienne części do minikoparek wykonane były zgodnie z wszelkimi standardami. Dzięki temu żywotność podzespołów zostaje wydłużona i nie ma na nią wpływu nawet intensywna eksploatacja. Używane, zamienne części do maszyny wpływają bezpośrednio na komfort pracy operatora oraz wydajność samego sprzętu. Firmom, którym zależy, na jak najdłuższym korzystaniu z minikoparki, polecamy używanie oryginalnych podzespołów. Nad ich wykonaniem czuwali producenci, którzy w największym stopniu są zaznajomieni z potrzebami i technicznymi możliwościami swoich maszyn, dlatego z pewnością warto im zaufać.

Czy zawsze należy kupować oryginalne części do minikoparek? Stosowanie oryginalnych części do minikoparek czy też innych maszyn zapewnia nam bezpieczeństwo i gwarantuje długą żywotność maszyny. Dzięki ich idealnemu dopasowaniu do danego modelu mamy pewność, że użyte części do minikoparek będą współdziałały z maszyną w poprawny i harmonijny sposób. W EWPA gwarantujemy, że zawsze znajdziesz oryginalne i najwyższej jakości części do minikoparek.