fbpx

Wynajem długoterminowy, sprzedaż w systemie RENT To BUY.

EWPA ma długą tradycję, jeśli chodzi o wynajem maszyn, ale od 2017 r. skupia się wyłącznie na dużym sprzęcie i oferuje długoterminowy wynajem. Ta oferta szybko została zauważona przez branżę komunalną, dla której rozwiązania proponowane przez spółką z podpoznańskich Komornik są bardzo atrakcyjne również z uwagi na opcję RENT TO BUY

Oferta EWPA – Długoterminowy wynajem maszyn

Po pierwsze klienci mają do wyboru bardzo szeroką gamę produktów. Oferta obejmuje zarówno maszyny robocze, jak również recyklingowe. Wśród tych pierwszych są m.in. ładowarki teleskopowe Merlo różnego typu – ogólnego przeznaczenia, o dużej wysokości podnoszenia, a nawet model Roto, który dzięki obrotowemu nadwoziu może pełnić rolę praktycznego żurawia. Maszyny te są dostarczane z koszem roboczym, co rozszerza ich zastosowanie o możliwość wykonywania różnych prac konserwacyjnych, np. czyszczenie i smarowanie stacjonarnych linii technologicznych do przetwarzania odpadów czy obsługa oświetlenia i wentylacji w wysokich halach. Dla jeszcze większych potrzeb przewidziano duże ładowarki przegubowe Case. W ofercie wynajmu są dostępne modele 721G, 821G i 921G, z łyżkami odpowiednio 3, 3,4 oraz 4 m3. Ich gabaryty i osiągi idealnie trafiają w potrzeby krajowych instalacji komunalnych, ale także firm utrzymaniowych czy zajmujących się recyklingiem.

Może koparka na długoterminowy wynajem?

Firma proponuje także koparki przeładunkowe różnej wielkości, chętnie wybierane ze względu za możliwość pracy w ograniczonej przestrzeni i podnoszoną kabinę zapewniającą doskonałą widoczność. Jeśli chodzi o maszyny typowo recyklingowe, można wynająć rozdrabniacze wolno- i szybkoobrotowy marki Terex Ecotec, a także kruszarki i przesiewacze Terex Evoquip. Ofertę zamykają żurawie terenowe Terex 35-60 ton, które wprawdzie nie są bezpośrednio adresowane do branży komunalnej, ale mogą być ciekawym rozwiązaniem dla firm, które zajmują się budową i wyposażaniem instalacji do przetwarzania odpadów (ustawianie w halach ciężkich maszyn stacjonarnych).

Moc korzyści długoterminowego wynajmu

Po drugie dzięki ofercie wynajmu klient ma możliwość pracy i osiągania zysków za pomocą maszyny, której nie musi kupować – uiszcza tylko stałą, miesięczną opłatę. Jej wysokość jest ustalana indywidualnie, zależnie od rodzaju sprzętu, liczby zadeklarowanych godzin pracy czy zakresu obsługi. Co istotne, jeśli klient zdecyduje się na zakup maszyny, którą na początku będzie wynajmował, to znaczna część miesięcznego czynszu będzie zaliczana na poczet wykupu. W takiej sytuacji może być mu zaproponowana fabrycznie nowa jednostka, w dodatku skompletowana idealnie pod jego potrzeby. W miesięcznej opłacie za wynajem mogą być ujęte nawet elementy podlegające zużyciu, np. ogumienie L5, często stosowane w zakładach komunalnych. Przy takim rozwiązaniu klient ma jednakowe, przewidywalne koszty, co w znaczący sposób ułatwia prowadzenie biznesu. Klient może też wynająć maszynę, aby samodzielnie przekonać się czy będzie odpowiednia dla jego potrzeb. To znacznie bardziej praktyczne i miarodajne rozwiązanie niż kilkudniowe testy lub wizyta u innego użytkownika takiego sprzętu: warunki pracy czy morfologia odpadów mogą być zupełnie różne. Minimalny okres na jaki można wynająć maszynę zależy od jej rodzaju. Mniejszy sprzęt jest wypożyczany na co najmniej dwa miesiące, natomiast w przypadku większych jednostek ten okres wynosi 6, 12 lub więcej miesięcy. Firma EWPA zachęcona dynamicznym wzrostem zainteresowania ofertą wynajmu planuje już wkrótce zwiększenie liczby dostępnych maszyn. Dla przykładu obecnie do dyspozycji klientów jest osiem ładowarek przegubowych, a docelowo ma ich być 20. Wpływ na tę decyzję ma również fakt, że wynajem to znakomite źródło maszyn używanych, ponieważ są one regularnie serwisowane na oryginalnych częściach zamiennych, znany jest ich sposób eksploatacji oraz pochodzenie.  
RENT TO BUY – Zapraszamy do kontaktu – wynajem długoterminowy
źródło: TK/2/2023

Wynajem długoterminowy, sprzedaż w systemie RENT To BUY.