fbpx

Przesiewacz bębnowy Terex Ecotec TTS 620

Jak działa Przesiewacz bębnowy Terex Ecotec TTS 620?

Maszyna Terex Ecotec TTS 620 posiada bęben o długości 5,5 m i średnicy 2 m, co zapewnia powierzchnię przesiewania ok. 30 m2. Za przemieszczanie materiału odpowiada znajdująca się wewnątrz spirala. Możliwość zmiany prędkości obrotowej bębna reguluje wydajność maszyny. Przy czym największą skuteczność przesiewania otrzymuje się przy takim doborze obrotów, aby materiał był unoszony jak najwyżej.
Odrywając się od ściany spada na środek bębna, dzięki czemu ulega lepszemu wymieszaniu, a jednocześnie lepiej oczyszcza się z przywartych drobnych cząstek. Do wyboru jest wiele rodzajów bębnów, które różnią się wielkością oczek i perforacją, dlatego jedna maszyna może mieć wiele zastosowań.

Zmiana bębna jest bardzo prosta i zajmuje dosłownie kilka minut, co wynika m.in. z łatwego dostępu poprzez duże jednoczęściowe drzwi otwierane o kąt 180°. Napęd bębna odbywa się przez przekładnię łańcuchową z podwójnym łańcuchem, która gwarantuje niezakłóconą pracę nawet w przypadku bardzo
wilgotnych materiałów.

Konstrukcja Przesiewacza bębnowego Terex TTS 620

Konstrukcja bębna jest tożsama z rozwiązaniami oferowanymi przez innych producentów. Jeśli we flocie zakładu pojawi się maszyna Terex Ecotec, będą do niej pasowały bębny przesiewaczy konkurencyjnych marek, które są już na wyposażeniu instalacji. Frakcja nadsitowa w Terex Ecotex TTS 620  odprowadzana jest przenośnikiem o szerokości 1200 mm, na maksymalną wysokość 3,4 m. Podsitowa najpierw trafia na przednośnik o szerokości 1400 mm umieszczony wzdłużnie pod bębnem. (zamontowany na dwóch szynach, dzięki czemu wystarczyć odkręcić 4 śruby, aby wysunąć go na zewnątrz)

Łatwość pracy

Takie rozwiązanie w znaczący sposób ułatwia czyszczenie zespołu lub wymianę taśmy. Stamtąd przesiany materiał trafia na poprzeczny przenośnik transferowy o szerokości 800 mm. Który również łatwo wyjąć, a następnie na przenośnik wyrzutowy. Ten ostatni ma szerokość 1000 mm i zapewnia maksymalną wysokość usypywania pryzmy 3,2 m. Źródłem napędu przesiewacza Terex Ecotec TTS 620 jest silnik wysokoprężny Cat C4.4 spełniający normę emisji spalin Stage V. Zastosowana jednostka osiąga moc 102 kW (133 KM) przy 1500 obr./min. Model TTS 620 występuje zarówno w wersji kołowej (na dwóch
osiach), jak i gąsienicowej (oznaczenie T) TTS 620T , którą również łatwo przemieszczać między odległymi miejscami pracy. Poznaj wszystkie modele przesiewaczy marki TEREX ECOTEC dostępnych tutaj.


Przesiewacz bębnowy Terex Ecotec TTS 620